KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16107307
*
nr 1610 7307
MÃ¥rten Eskil Winge
(1825-1896), Sverige
"Brita". Signerad, daterad Hardanger -84. Akvarell, bildmått: 14x10 cm, yttermått inklusive ram: 32x28 cm
Mårten Eskil Winge, svensk målare född i Stockholm 1825, död i Enköping 1896.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 april 2024
kl 20:58:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/3 17:45:36
1
900 kr
30/3 10:48:46
2
350 kr
30/3 10:48:47
1
400 kr (Budbetjänt)
30/3 10:48:52
2
450 kr
30/3 10:48:52
1
500 kr (Budbetjänt)
30/3 10:48:54
2
600 kr
30/3 10:48:54
1
700 kr (Budbetjänt)
30/3 10:48:58
2
800 kr
30/3 10:48:58
1
900 kr (Budbetjänt)
1/4 20:45:57
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
MÃ¥rten Eskil Winge
Mårten Eskil Winge, svensk målare född i Stockholm 1825, död i Enköping 1896.
Läs mer om MÃ¥rten Eskil Winge
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller mårten eskil winge svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17
-
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:26
-
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:49
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:06
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:49
*
MÃ¥rten Eskil Winge
Mårten Eskil Winge, svensk målare född i Stockholm 1825, död i Enköping 1896.
Läs om budbetjänten
Läs mer om MÃ¥rten Eskil Winge
nr 1610 7307
MÃ¥rten Eskil Winge
(1825-1896), Sverige
"Brita". Signerad, daterad Hardanger -84. Akvarell, bildmått: 14x10 cm, yttermått inklusive ram: 32x28 cm
Mårten Eskil Winge, svensk målare född i Stockholm 1825, död i Enköping 1896.
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/3 17:45:36 | 1 | 900 kr |
30/3 10:48:46 | 2 | 350 kr |
30/3 10:48:47 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
30/3 10:48:52 | 2 | 450 kr |
30/3 10:48:52 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
30/3 10:48:54 | 2 | 600 kr |
30/3 10:48:54 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
30/3 10:48:58 | 2 | 800 kr |
30/3 10:48:58 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
1/4 20:45:57 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
MÃ¥rten Eskil Winge
MÃ¥rten Eskil Winge, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1825, död i Enköping 1896.Läs mer om MÃ¥rten Eskil Winge
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller mårten eskil winge svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17 -
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:26 -
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:49 -
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:06 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:49